0

راز حاج قاسم

  • کد خبر : 645
  • 14 دی 1398 - 20:33
راز حاج قاسم
دلهایمان همچنان غمبار اما قامتمان استوار به افتخار داشتن چنین قهرمانی است، چشمهایمان اشکبار، اما نه اشک ماتم و یأس، اشکی از جنس غرور و غبطه و حماسه، اشکی از سر محبت و تحسین و قدرشناسی، اشکی سرشار از بغض و خشم و انتقام، اشکی از درد فراق و جاماندگی و آرزو...

همه مبهوت این عظمت و عزت و محبوبیتی هستند که خدا به #شهید_سلیمانی این بنده‌ی صالحش عطا کرد.
شکوه این عزت، وصف ناپذیر است، این تشییع تاریخی در حرم ۵ امام معصوم و پایتخت ۲کشور و شهر مقدس قم و… با حضور خارق‌العاده‌ی مردم، تا کنون نظیر نداشته است.

🚩🇮🇷🚩

رازحاجقاسم سئوال مهمی است که اذهان بسیاری را (نه در ایران، که در دنیا) به تأمل واداشته است. جا دارد که همه به آن بیندیشیم؛ تا راه سردارِ شهید با قوّت تداوم یافته و این قله‌ی جوانمردی تبدیل به اسوه‌ای ماندگار شود. چه رازی در این عزت نهفته است؟

👈 دیری نخواهد پایید همانهایی که وجود پر برکت سردار را تاب نیاوردند و دست به ترور ناجوانمردانه او زدند، وارد فاز بعدی ترور شده و برای مقابله با این محبوبیت فراگیر و انسجام ‌بخش که بنیانشان را به باد خواهد داد دست به اقدامات روانی، رسانه‌ای و تخریبی بزنند.

پس بیندیشیم…

شهید سلیمانی، پرورش یافته کدام‌ مکتب و کدام مرام و مسلک و معرفت است؟ سردار دلها، نماد کدام تفکر و کدام سبک زندگی و مدیریت است؟
حاج قاسم، نماد کدام منطق است که اینطور منطقه‌ای را به هم ریخته و دلها و عقلها را همزمان تسخیر کرده است؟
و نسبت ما با آن مرام و منطق چیست؟

حاج قاسم با کدام ظلم و سلطه می‌جنگید؟ کدام تفکر و کدام تمدن او را ددمنشانه هدف قرار داد و نماد ملتی را به خون نشاند؟

👈 در مسیر #انتقام_سخت سهم ما در این مبارزه‌ی تاریخی چیست؟

۴۰سال ایثار وفداکاری،
۴۰سال جهاد و مقاومت،
۴۰سال جوانمردی و استقامت؛
حاج قاسم تجسم انقلاب و معیار انقلابی‌گری است،
اینک او تراز صادقی است برای سنجش انقلابی بودن، او قله‌ی بلندی است که اگرچه دست نایافتنی می‌نماید اما به روشنی راه را نشان‌مان می‌دهد.

حاج قاسم یک شخص نیست، یک شاخص است، یک راه است؛ راهی ناتمام که مردانی را به استمداد و استمرار می‌طلبد.

مجاهدت‌ها و موفقیت‌های حاج قاسم در طول زندگی، یک پیام بزرگ داشت:
راز موفقیت، «مقاومت و ایستادگی» است نه سازش و عقب نشینی!
همین تفکر انقلابی، او را به نماد محبوبیت و موفقیت و مقاومت تبدیل کرد نه فقط برای ایران بلکه برای منطقه و برای جهان اسلام.

شهادت سردار دلها، همچون حیاتش عظمتی را به تصویر کشید که تنها از یک مرد الهی امکان تحقق دارد، مردم او را دوست دارند چون در او ارزشهای حقیقی خود را یافته‌اند: عزت، اخلاص، جوانمردی، مردم‌داری، تدبیر، شجاعت، صداقت و استقامت…
همان ارزشهایی که انقلاب برای آنها به پا شد.

🚩🚩🚩

و اینک، درس‌های سلیمانیِ شهید همچنان ادامه دارد تا خوب به خاطر بسپاریم:
سیلی انتقام ایران چشم و گوش آمریکا را پاره کرد به‌گونه‌ای که در طول تاریخِ کدخداگری و سلطه‌گری ایالات متحده، چنین سیلی محکمی به حیثیت او نواخته نشده بود، ابهت پوشالی او فروریخت، طومار ابرقدرتی و استعمارگری او رسماً و علناً و‌عملاً درهم پیچیده شد…
اما او‌ جرأت نکرد حتی در حرف و لفظ هم عکس العملی نشان دهد چه رسد به اقدام متقابل که شعارش را داده بود! و نه تنها حرفی برای گفتن نداشت بلکه به التماس برای کوتاه آمدنِ ایران مقتدر و سربلند پرداخت.

و این‌ یعنی «ورود ایران به دوران جدید» همان وعده صادقی که «بیانیه گام دوم» در آغاز چله‌ی دوم انقلاب به ما داده بود.

🔸 گویی حاج قاسم از آسمان بار دیگر خواست یادآوری کند:
راه موفقیت، سازش و ترس و عقب نشینی نیست،
راه پیروزی و عزت، در مقاومت و ایمان و خودباوری است.

دمشق و بغداد چگونه از خطر سقوط رهایی یافتند؟ امنیت پایدار در ایران چگونه محقق شد؟
🚩🚩🚩

درباره ویژگی‌های شخصی شهید سلیمانی، که راز عزت و عظمت اوست نکات فراوانی است که بخشی از آن در یادداشت‌های قبلی اشاره شد و بخش‌های دیگری را مرور زمان روشن‌ خواهد کرد.

اما سئوال مهم دیگر درباره راز موفقیت سردار در حرکت جبهه‌ای و تشکیلاتی است؛ حاج قاسم چگونه توانست در مدتی کوتاه، #جبههبین‌المللیمقاومت را در سطح منطقه گسترش دهد و با اتصال این حلقه‌ها، زنجیره‌ی مقاومت را در سطح منطقه، مستحکم و موفق نماید؟

دراین باره سخن‌های زیادی است که به تدریج از زبان یاران نزدیک سردار پرافتخار، خواهیم شنید، اما یک شاه کلید در فعالیتهای جبهه‌ای سردار همواره برجسته است که از جمله اسرارِ مهم موفقیت او به شمار می‌رود:

👈 مقاومت دربرابر سلطه‌جویان؛
با تکیه بر #قدرت_مردم

داعش دمشق را مورد حمله قرار داده و دولت و ارتش سوریه در آستانه فروپاشی است، سردار با همراهی تعدادی از یاران فداکارش با محوریت #شهید_همدانی دست به کاری بزرگ می‌زند: انگیزه‌بخشی و سازماندهی مردم برای دفاع و مقاومت!
بسیج مردمی سوریه با نام «نیروهای دفاع ملی» (قوات الدفاع الوطنی) شکل می‌گیرد و در طول کمتر از یکسال یکصدهزار نیروی مردمی را برای دفاع سازماندهی می‌کند و به سایر مردم هم برای استقامت و پشتیبانی از جبهه مقاومت، روحیه می‌دهد.

اوضاع عراق نیز مشابه سوریه می‌شود، ارتش توان مقاومت دربرابر داعش را ندارد، عراق از ایران و سردار سلیمانی تقاضای کمک می‌کند، سردار وارد عراق می‌شود و ضمن بازآرایی قوای موجود، دست به کاری بزرگ می‌زند: تأسیس بسیج مردمی عراق؛ با همت عزیزانی همچون شهید سید حمید تقوی و شهید المهندس، «حشدالشعبی» در عراق با مشارکت گروه‌های گوناگون مردمی تشکیل می‌شود و خط مقاومت، ورق را برمی‌گرداند.

نیروهای مردمیِ داوطلب در سایر کشورها نیز شکل می‌گیرند و همچون حلقه‌های زنجیر جبهه مقاومت را استحکام می‌بخشند. همچون: زینبیونِ پاکستان، فاطمیونِ افغانستان، انصارالله یمن.

این همان الگوی بسیج مردمی ایران است که مبتنی بر اعتماد و باور امام به «قدرت مردم» در ابتدای انقلاب شکل گرفت و سپس در مناطقی همچون لبنان، تکثیر شد، «حزب الله لبنان» یک نمونه موفق و متعالی از همین الگوست.
🇮🇷🇮🇷🇮🇷

حاج_قاسم مردم را عمیقاً باور داشت و کارش را بر مبنای اعتماد به توانمندی مردم پی‌ریزی می‌کرد، رابطه‌ی او با مردم، ظاهری و‌ نمایشی نبود، او اهل خط‌کشی‌های مصنوعی در میان مردم نبود، می‌دانست همین مردم اگر مورد توجه و اعتماد و خدمت قرار گیرند بهترین پشتوانه برای نظام خواهند بود و در شرایط لازم، به پا می‌خیزند همانطور که در تشییع شهید نمایان شد.

رابطه حاج قاسم با مردم، دلی و از صمیم قلب بود؛ رابطه ای از سر ایمان، این‌گونه بود که او سردار دلها و اسوه‌ی ماندگار جوانمردی شد و امنیت پایدار را برای کشور و مردمش به ارمغان آورد.

حاج قاسم پس از شهادتش نیز به گونه‌ای مردم را به صحنه آورد و برای کشور، سرمایه اجتماعی تولید کرد که آمریکای مدعی و جهانخوار حتی جرأت پاسخگویی به حملات موشکی ایران را هم پیدا نکرد!

👈 راز موفقیت کشور در سایر حوزه‌ها بویژه جنگ اقتصادی نیز همین #شاه_کلید است؛

کلیدِ حل مشکلات ما در دست بیگانگان نیست، در وادادگی و وابستگی و امتیازدهی مکرر نیست، در اتکاء به قدرت مردم و توان جوانان مستعد این کشور است، در مقاومت فراگیر مردمی و مشارکت عمومی‌ است، در اقتصاد مقاومتی است، در رفع تبعیض و کاهش فاصله‌ی مسئولین با مردم است…

لینک کوتاه : http://mahdiasgari133.ir/?p=645

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.