تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024

یا نعم المولی و یا نعم النصیر

مَرا عهدیست با جانان حمایت منتخبین مردم در مجلس دوازدهم از مهدی عسگری مبارزه مستمر با غارت منابع توسط بانک‌های خصوصی! رمزریال و سلطه دلار تعهد یا وابستگی به احزاب و اشخاص سیاسی ندارم اطلاعیه برنامه‌های تبلیغاتی مهـدی عسـگری در شبکه تـهـران يا نِعمَ المَوْلىٰ و يا نِعمَ النَّصِير سندرم تراکم، بلای جان کلانشهرها مرحله بعدی و مهمِ ‎بازدارندگی، حمایت و ‎همدلی هموطنان است ضرورت شکستن سلطه دلار بر اقتصاد کشور الگوی مسکن مولّد؛ بستری برای مشارکت مردم در تولید روز قدس امسال بیش از همیشه به یاد سردار دلها باشیم بهار و باران و برکت، عیدانه و شادباش نوروز ۱۴۰۳ ضرورت افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم حقوق بشر؛ مبتذل‌ترین عبارت قرن حاضر آنها که نیامدند نیز باید شنیده شوند و با ارتقاء کارآمدی ‫همبستگی ملی‬ تقویت شود بدون مشارکت شهروندان، بازی به دست گادفادرها می‌افتد حمایت نمایندگان شاخص مجلس یازدهم از مهدی عسگری حذف عنوان “توسعه” از برنامه هفتم، فتح بابی برای حرکت بسوی الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی قدردان زحمات و همراهی هوادارانم هستم 

2
نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد:

بررسی مجدد طرح شفافیت، پاسخ به یک مطالبه مردمی است

  • کد خبر : 3705
  • ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۴
بررسی مجدد طرح شفافیت، پاسخ به یک مطالبه مردمی است
مهدی عسگری با اشاره به اینکه طرح شفافیت آراء در دستور هفتگی مجلس قرار گرفته است، این موضوع را یکی از نخستین طرح‌های مجلس یازدهم و بررسی مجدد آن را پاسخ به یک مطالبه مردمی دانست.

طرح شفافیت آرا در نوبت رسیدگی در صحن علنی مجلس قرار دارد
مهدی عسگری نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد: بعد از رد این طرح به همراه ۵۰ نماینده مجلس طی مکاتبه‌ای با هیأت‌رئیسه مجلس درخواست بررسی مجدد طرح شفافیت آراء نمایندگان را ارائه کردیم. طبق آیین‌نامه داخلی مجلس اگر طرحی مورد تصویب مجلس واقع نشد، ۵۰ نفر از نمایندگان می‌توانند درخواست بررسی مجدد آن را مطرح کنند.

🔹مهدی عسگری با اشاره به اینکه طرح شفافیت آراء در دستور هفتگی مجلس قرار گرفته است، این موضوع را یکی از نخستین طرح‌های مجلس یازدهم و بررسی مجدد آن را پاسخ به یک مطالبه مردمی دانست.

🔸طرح شفافیت آرا در نوبت رسیدگی در صحن علنی مجلس قرار دارد

🔹مهدی عسگری نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد: بعد از رد این طرح به همراه ۵۰ نماینده مجلس طی مکاتبه‌ای با هیأت‌رئیسه مجلس درخواست بررسی مجدد طرح شفافیت آراء نمایندگان را ارائه کردیم. طبق آیین‌نامه داخلی مجلس اگر طرحی مورد تصویب مجلس واقع نشد، ۵۰ نفر از نمایندگان می‌توانند درخواست بررسی مجدد آن را مطرح کنند.

🔹عسگری با تاکید بر اینکه شفافیت آراء از موضوعات کلیدی است که نمایندگان مجلس یازدهم آن را دنبال می‌کنند، گفت: رسیدگی به طرح ‎شفافیت آراء نمایندگان در کمیسیون آئین‌نامه داخلی به پایان رسیده و با اضافه شدن نکات تکمیلی این طرح در دستور هفتگی مجلس قرار گرفته و در نوبت رسیدگی در صحن علنی قرار دارد.

🔸تبدیل بهارستان به ساختمان شیشه‌ای

🔹وی با اشاره به اینکه تصویب طرح شفافیت آراء؛ بهارستان را به یک ساختمان شیشه‌ای تبدیل می‌کند، گفت: با تصویب این طرح، شفافیت در سه بخش اصلی مجلس یعنی صحن علنی، کمیسیون‌های تخصصی و هیأت رئیسه، جاری می‌شود و تمامی روندها و فرآیندها، جلسات و برنامه‌های مجلس به صورت شفاف در منظر عموم مردم قرار خواهد گرفت.

🔹عضو کمیسیون صنایع و معادن در خصوص شفافیت در صحن علنی مجلس گفت: انتشار آراء نمایندگان در صحن، انتشار عمومی مشروح مذاکرات در مدت زمان حداکثر یک ماه، ، انتشار عمومی اسامی غایبان و حاضران، انتشار عمومی برنامه هفتگی مجلس ۳ روز قبل از برگزاری جلسات و انتشار گزارش سفرها، مواردی است که در طرح شفافیت به آن توجه شده است.

🔹نماینده مردم شریف کرج، فردیس و اشتهارد با اشاره به تسری شفافیت به کمیسیون‌های تخصصی افزود: انتشار آراء نمایندگان، برگزاری علنی جلسات کمیسیون‌ها، الزام انتشار اسامی غایبان و حاضران و آرای نمایندگان در جلسات کمیسیون‌ها، انتشار عمومی دستورکار کمیسیون‌ها تا ۳ روز قبل از تشکیل جلسه، ایجاد بستر قانونی پخش زنده و انتشار عمومی مشروح مذاکرات جلسات کمیسیون‌های تخصصی، از جمله تحولات مهمی است که در صورت تصویب این طرح اتفاق خواهد افتاد. در عین حال جلسات بررسی طرح‌ها و لوایحی که وفق اصل ۸۵ قانون اساسی در کمیسیون ویژه انجام می‌شود نیز به صورت علنی برگزار می‌گردد.

🔹عسگری در خصوص شفافیت در حوزه عملکرد هیات رئیسه مجلس گفت: امکان حضور سایر نمایندگان در جلسات هیأت رئیسه، انتشار مشروح مذاکرات این هیأت برای نمایندگان و انتشار آراء اعضای هیأت رئیسه به تفکیک موافق، مخالف و ممتنع برای نمایندگان از جمله اقداماتی است که درصورت تصویب طرح شفافیت آراء در جلسات هیأت رئیسه، عملی خواهد شد.

🔸طرح شفافیت آراء یکی از نخستین طرح‌های مجلس یازدهم

🔹عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به اینکه طرح شفافیت آراء نمایندگان مجلس یکی از نخستین طرح‌هایی بود که در مجلس یازدهم اعلام وصول شد، گفت: کلیات این طرح بعد از چند ماه بررسی در مرکز پژوهش‌ها و کمیسیون آیین‌نامه داخلی مجلس نخستین بار، بهمن ماه سال گذشته به صحن علنی مجلس آمد.

🔹مهدی عسگری در ادامه سخنانش افزود: در نشست علنی آن روز مجلس، کلیات طرح شفافیت آراء نمایندگان با وجود ۱۵۳ رأی موافق متاسفانه تصویب نشد. این طرح به دلیل اینکه منجر به تغییر آئین‌نامه داخلی مجلس می‌شود، طبق قانون به ۶۷ درصد آرای صحن علنی نیاز دارد، اما با ۶۵ درصد آراء تنها ۳ رای کم آورد و تصویب نشد.

🔹وی با اشاره به سابقه طرح شفافیت آراء در مجالس مختلف گفت: برای نخستین‌بار این طرح از سوی نمایندگان در مجلس دهم مطرح گردید. نمایندگان مجلس قبل در آستانه بررسی لوایح مرتبط با FATF خواستار شفافیت رأی شدند و حتی طرحی هم در این زمینه ارائه کردند، اما طرح شفافیت که به امضاء ۱۶۰ نماینده رسیده بود، در صحن علنی تنها ۵۹ رأی موافق اخذ کرد.

🔹عسگری در پایان سخنانش با اشاره به اینکه تصویب این طرح نیاز به موافقت دو سوم (۲/۳) نمایندگان و مشارکت بالای مجلس دارد یادآور شد: مجلس یکی از شفا‌ف‌ترین نهادها در کشور است و از دیرباز مذاکرات صحن علنی مستقیما پخش و مردم در جریان روند امور قرار داشتند، امیدوارم این‌بار با مساعدت و همراهی سایر نمایندگان که اکثریت آن‌ها موافق تحقق شفافیت هستند، این طرح مورد تصویب واقع شود، چرا که نشان‌دهنده پاسخگویی نمایندگان مردم به یک مطالبه اساسی جامعه بوده و باعث افزایش اعتماد عمومی و کارآمدی نظام قانون‌گذاری خواهد شد.

لینک کوتاه : https://mahdiasgari133.ir/?p=3705

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 1انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.