تاریخ : چهارشنبه, ۲ خرداد , ۱۴۰۳ 15 ذو القعدة 1445 Wednesday, 22 May , 2024

یا نعم المولی و یا نعم النصیر

مَرا عهدیست با جانان حمایت منتخبین مردم در مجلس دوازدهم از مهدی عسگری مبارزه مستمر با غارت منابع توسط بانک‌های خصوصی! رمزریال و سلطه دلار تعهد یا وابستگی به احزاب و اشخاص سیاسی ندارم اطلاعیه برنامه‌های تبلیغاتی مهـدی عسـگری در شبکه تـهـران يا نِعمَ المَوْلىٰ و يا نِعمَ النَّصِير سندرم تراکم، بلای جان کلانشهرها مرحله بعدی و مهمِ ‎بازدارندگی، حمایت و ‎همدلی هموطنان است ضرورت شکستن سلطه دلار بر اقتصاد کشور الگوی مسکن مولّد؛ بستری برای مشارکت مردم در تولید روز قدس امسال بیش از همیشه به یاد سردار دلها باشیم بهار و باران و برکت، عیدانه و شادباش نوروز ۱۴۰۳ ضرورت افزایش حقوق کارگران متناسب با تورم حقوق بشر؛ مبتذل‌ترین عبارت قرن حاضر آنها که نیامدند نیز باید شنیده شوند و با ارتقاء کارآمدی ‫همبستگی ملی‬ تقویت شود بدون مشارکت شهروندان، بازی به دست گادفادرها می‌افتد حمایت نمایندگان شاخص مجلس یازدهم از مهدی عسگری حذف عنوان “توسعه” از برنامه هفتم، فتح بابی برای حرکت بسوی الگوی پیشرفت اسلامی ایرانی قدردان زحمات و همراهی هوادارانم هستم 

5

سوال مهدی عسگری از وزیر بهداشت + پاسخ‌های وزیر

  • کد خبر : 5364
  • ۲۵ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۰:۱۲
سوال مهدی عسگری از وزیر بهداشت + پاسخ‌های وزیر

” سئوال مهدی عسگری از وزیر بهداشت در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی“ ۲۵/۵/۱۴۰۱ سوالات و ابهاماتی درباره واکسیناسیون اجباری، عوارض مربوطه و روند مدیریت مقابله با بیماری کرونا  با توجه به هشدار رهبر حکیم انقلاب در اسفند ۹۸ مبنی بر احتمال حمله بیولوژیک، چه تحقیق و تدبیری در روند مدیریت بیماری کرونا مبتنی بر […]

سئوال مهدی عسگری از وزیر بهداشت در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی

۲۵/۵/۱۴۰۱

سوالات و ابهاماتی درباره واکسیناسیون اجباری، عوارض مربوطه و روند مدیریت مقابله با بیماری کرونا

 با توجه به هشدار رهبر حکیم انقلاب در اسفند ۹۸ مبنی بر احتمال حمله بیولوژیک، چه تحقیق و تدبیری در روند مدیریت بیماری کرونا مبتنی بر این فرض داشته اید؟

بسم الله الرحمن الرحیم

عرض سلام و ادب به پیشگاه هم‌وطنان عزیز و همکاران ارجمند

درود می فرستم به ارواح طیبه شهدا به ویژه شهدای مدافع سلامت و قدردانی و سپاسگزاری از همه عزیزانی که در طول بیش از دوسال به عنوان مدافع سلامت فداکاری کردند و آنچه که بخش مثبت و موفقیهای مقابله با بیماری کرونا بود عمدتا مرهون زحمات وتلاشهای این عزیزان است .

با توجه به نامه مقام معظم رهبری مبنی بر احتمال حمله بیولوژیکی، ستاد کرونا و کمیته علمی آن چه کار دقیقی روی این موضوع انجام داده‌ است؟

آقای وزیر در بخش اول با توجه به اینکه متن سوال قرائت شد، به مواردی که مد نظر بود پاسخ ندادند.

 نکته اولی که وجود دارد این است که در ارتباط با کرونا، نامه ای از سوی مقام معظم رهبری در اسفند ۹۸ به رییس ستاد کل نیرو های مسلح صادر شد و آنجا صراحتا اشاره کردند که قرائنی وجود دارد که این بیماری در واقع طبیعی نیست واحتمال حمله بیولوژیک وجود دارد.

خب، سوال ما این است که آقای وزیر توضیح دهد که ستاد کرونا و کمیته ی علمی چه کار دقیقی درباره این موضوع انجام داده اند؟ چه کار کارشناسی انجام پذیرفته است؟ و معادلات شما و راهکارهای شما مبتنی بر کدام فرضیه بوده است. اگر ما فرضیه حمله بیولوژیک را جدی می‌گرفتیم، باز همین راه را طی می‌کردیم؟ و چشم و گوش بسته خودمان را تسلیم دستورالعمل‌های وارداتی  WHOمیکردیم؟

دشمن در جنگ شناختی به دنبال تحمیل اسناد و دستورالعمل‌های قدرت های زورگوست، آیا شما در مدیریت بحران کرونا، اصلاً به این عامل توجه کرده اید؟

در شرایطی که به تصریح رهبر معظم انقلاب، ما دچار جنگ ترکیبی هستیم، جنگ ترکیبی یا هیبریدی شاخه‌های متعددی دارد یکی از آن شاخه ها، جنگ شناختی است، درجنگ شناختی مهمترین مسئله تلاش برای دستکاری در دستگاه تصمیم‌سازی دولت ونفوذِ افکار، اسناد و دستورالعملهای قدرتهای زورگو است. آیا شما به این عامل اصلا توجه کرده اید؟

جنگ ترکیبی یعنی انواع و اقسام روشهایی که علیه ملت ما به کار می رود، یکی از آنها حمله‌ی بیولوژیک است، یکی از آنها جنگ اقتصادی است، یکی از آنها حملات سایبرنتیکی است و یکی از آنها مسائل زیست محیطی است.

آیا ستاد کرونا و کمیته علمی آن، به عنوان یک احتمال جدی این موضوعات را در نظر گرفته؟ و به سناریوها واحتمالاتی که می توانست کشور را سالیان سال درگیر تبعات این موضوع کند، توجه کرده است؟

شاخه‌های جنگ ترکیبی که اشاره کردم مانند جنگ شناختی، جنگ سایبری، بیولوژیکی، امنیت غذایی و قحطی مصنوعی و اقدامات زیست محیطی، مداخلات اجتماعی مثل سوشال کریدیت (social credit) یا اعتبار اجتماعی که ابزار کنترل ملت ها است و در موضوع کرونا یکی از فرضیه‌ها این است که بستری است برای کنترل ملت‌ها، دولت‌ها و هضم آنها در نظام چپاول بین المللی و ایجاد یک قرنطینه دائمی و سراسری در حصار اراده قدرتهای زورگو و سلطه گر است.

آیا این موضوعات در تحلیل کمیته علمی و ستاد کرونا بررسی و لحاظ شده است یا خیر؟

در خصوص نامه‌ای که به همراه ۲۵۰۰ پزشک به آقای روحانی ارسال کردید و صراحتاً نسبت به عوارض واکسن ها هشدار دادید، توضیح دهید

آقای عین اللهی شما وقتی که وزیر نبودید نامه‌ای را نوشتید به همراه دو هزار و پانصد پزشک، در آن نامه به صراحت اعلام کردید واکسن‌هایی که تازه وارد شده و تازه ساخته شده، دارای عوارض جدی است و در استفاده از آنها پرهیز کنید. حال به ما توضیح دهید که وقتی وزیر شدید چرا به مفاد نامه‌ای که خودتان نوشتید عمل نکردید؟ نسبت به این نامه‌ای که نامه‌ی شما وهمکاران و همراهان و همفکران شما بود توضیح دهید.

در خصوص تعارض منافع کمیته علمی کرونا و حضور اعضاء آن در شرکت های تولید و واردات واکسن و یا تجهیزات پزشکی بصورت شفاف به مردم توضیح دهید

آقای عین‌اللهی! تعارض منافع کمیته علمی کرونا را گزارش بدهید و به ملت شفاف بگویید که اعضای کمیته علمی کرونا درکدام یک از شرکت‌های تولید یا واردات واکسن، یا دارو و تجهیزات پزشکی مرتبط با کرونا رد پا داشته‌اند.

این را به مردم گزارش بدهید که ما چطور می توانیم به اعضایی که تعارض منافع دارند و کمیته علمی کرونا را تشکیل می دهند اعتماد کنیم؟ یک نکته دیگر اینکه در این مرحله ما با ویروس امیکرون مواجه هستیم، بنا بر گزارش‌های مستندی که ارائه شده و اینجا مستندات موجود است، ویروس کووید از ابتدا ۲۰ جهش و اُمیکرون به تنهایی ۵۰ جهش یا موتاسیون داشته است. من سئوالم این است واکسن‌هایی که برای سویه ووهان ساخته شد، پس از حدود هفتاد جهش، چه توجیه علمی ومنطقی دارد که همین واکسن ها را  برای امیکرون استفاده می کنید و به مردم  توصیه می‌کنید که دوز سوم وچهارم  را هم تزریق کنند. لطفا اسناد علمی خود را منتشر کنید و گزارش بدهید به ملت.

بخش دوم، پس از بیان پاسخ‌های وزیر بهداشت؛

آقای وزیر پاسخ سوالات من را تقریبا ندادند.

ما مدیون ومرهون مدافعین سلامت و شهدای سلامت هستیم و موفقیت‌های این حوزه نیز حاصل زحمات این عزیزان است. اما شما اشاره کردید به یکی از فرمایشات حضرت آقا، خب ما داریم یک بحث علمی تخصصی و کارشناسی می کنیم و موضوع را از نظر راهبردی تحلیل می کنیم.

تحلیل شما نسبت به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی بر متهم بودن آمریکایی ها در تولید ویروس کرونا چیست و چرا داروی آمریکایی رمدسیور با حجم بسیار بالا وارد کشور شد؟

آقای عین‌اللهی اینطور نمی‌شود! چرا در خصوص سایر توصیه‌ها و دستوراتی که حضرت آقا داشتند توضیحی ندادید؟ و نگفتید که چرا اقدامی در آن حوزه‌ها نداشته اید؟ مقام معظم رهبری صراحتا فرمودند که شما آمریکایی‌ها متهمید به این که ویروس را شما تولید کرده اید. آیا روی این موضوع تحلیل داشته اید یا نداشته اید؟

آیا داروی رمدسیور تولید شرکت  گیلیاد آمریکایی نبوده و وارد شده است؟

چقدر این دارو عوارض داشته است؟

گزارشات WHO راجع به اثر بخشی این دارو نشان دهنده چیست؟

آقای زالی(فرمانده ستاد مقابله با کرونای استان تهران) گفته است که ما ۸۵۰ میلیون دلار صرف واردات رمدسیور کردیم، یعنی اگر ما با دلار ۲۳ هزار تومانی حساب کنیم، نزدیک به ۲۰ هزار میلیارد تومان فقط برای یک دارو هزینه شده است.

شما برای اینکه بزرگی این عدد را بدانید باید در نظر داشته باشید که سال ۹۹ کل گردش مالی بازار دارویی ما       35هزار میلیارد تومان بوده است. آن وقت فقط برای یک قلم دارو شما ۲۰ هزار میلیارد تومان هزینه کرده اید. آن هم با این همه عوارض، با این همه مقالات ثبت شده در نشریات با درجه ISI درباره عوارض این دارو. این دارو آمریکایی بوده است، در صورتی که حضرت آقا می فرمایند:{ کدام عاقلی به شما اعتماد می کند که شما بیایید و برای او دارو بیاورید؟ ممکن است یک دارویی را شما ها تجویز کنید یا وارد کشور کنید که این ویروس را ماندگار کند و مانع تمام شدنش بشود. گفته می شود با استفاده از آشناییهای ژنتیک ایرانی یک بخش بالخصوصی را برای ایران درست کردند که ممکن است بیایند وببینند اثرش چگونه شد.} برای طراحی های بعدی در چند مرکز نمایندگان WHO مستقر شدند و اطلاعات ایرانیان را مستقیم ارسال کردند به سازمان بهداشت جهانی؟

بحث‌های ما بحث‌های راهبردی و امنیتی است. ما با یک گروه متخصص از رشته های مختلف پزشکی، واکسن سازی، میکروبیولوژی وامنیتی سایبرنتیک، ساعت‌ها روی این مباحث کار کردیم.

مقام معظم رهبری فرمودند ورود واکسن آمریکایی و انگلیسی به کشور ممنوع است.

آسترازنکا محصول مشترک سوئد و انگلیس وارد کشور شد، نشد؟!

گزارش‌های WHO  در خصوص آسترازنکای تقلبی مورد استفاده در ایران نشان از زنجیره معیوب واکسیناسیون دارد، آیا توضیحی در این باره دارید

مقالاتی که راجع به عوارض این واکسن منتشر شده است را مورد توجه قرار ندادید. گزارش WHO در آبان ۱۴۰۰ اعلام نکرد که بخش زیادی آسترازنکای تقلبی وارد ایران شده است؟ چگونه زنجیره‌ی واکسیناسیون را مدیریت کردید؟

آقا فرمودند در مورد واکسن های ایرانی، اسناد علمی منتشر شود، این‌هارا گزارش می‌دادید.

راجع به نامه ای که شما نوشتید توضیح ندادید آقای عین اللهی!

شما در نامه‌ی خود با صراحت به آقای روحانی نوشتید که با در نظر گرفتن خطاهای علمی احتمالی، به ویژه در مواقع اضطراری و تعجیل در ساخت این واکسن‌ها و وجود تهدید جدی در مورد واکسن‌های تازه به بازار آمده در مقابل جهش‌های مکرر ویروس کرونا و وجود ابهام در خصوص بازه ایمنی‌زایی و نیز مجهول بودن عوارض درازمدت این واکسنها، علاوه بر عوارض فوری که نشان داده اند، موثر و ایمن بودن واکسن های فوق، زیر سوال است.

این نامه ی خود شما است به همراه ۲۵۰۰ پزشک؛امروز بیوتروریسم امری خیالی وذهنی نیست.این ها را شما برای آقای روحانی نوشتید.

اگر روحانی رفت و نفر بعدی آمد و آقای عین اللهی شد وزیر، آنوقت دیگر این حرفها اعتبار ندارد؟

رییس‌جمهور تاکید کردند باید واکسیناسیون اقناعی باشد، ما راجع به اصل واکسیناسیون که اصلا صحبت نمی‌کنیم که شما رفتید در مورد واکسنهای دیگر و اثرات آنها صحبت می‌کنید. که اصلا محل بحث ما نبوده است. گفتند اقناعی باشد، مردم آزاد باشند، اختیار داشته باشند و بیایند انتخاب کنند. آیا شما به این توصیه عمل کردید؟

گزارش های میدانی کشورهایی که حتی خودشان هم سازنده واکسن بودند را بررسی کردیم، آنها ابتدا شرح حال فرد را می‌گرفتند و بعد هر واکسنی که موجود بود، آثار و عوارض احتمالی‌اش را به شخص اطلاع می‌دادند واو را در انتخاب آزاد می‌گذاشتند. بعد انتخابی را که می کرد بیمه می کردند، عوارض‌اش را متعهد می شدند که جبران کنند.

شما برای کدام فرد متقاضی آمدید این روند را طی کنید؟ چرا مشارکت مردم در دوز سوم تقریبا ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است؟ آیا اینها محصول روند اقناعی شما بوده است؟ چرا راجع به جهش‌های ویروس کرونا و اینکه امروز داریم واکسنی را که برای سویه ووهان ساخته شده بعد از ۷۰ جهش برای امیکرون استفاده می کنید،  این را توضیح ندادید؟ پاسخ ندادید.

افزایش ۲۸ درصدی سکته مغزی در کشور محصول کدام متغیر بوده است؟

مدیر عامل انتقال خون اعلام کرد دریافت کنندگان واکسن آسترازنکا و اسپوتنیک  نمی‌توانند اهدای خون داشته باشند.  دلیلش چه بوده است؟ اینها را گزارش بدهید به مردم.

اورژانس کشور اعلام کرد که در پایان سال ۱۴۰۰ ، ۲۸ % سکته مغزی در کشور افزایش پیدا کرده است. این محصول کدام متغیر بوده است؟

آقای عین اللهی راجع به تعارض منافع اعضای کمیته  علمی کرونا چرا توضیح ندادید؟

چرا نگفتید کدام عضو کمیته علمی آمد، فشار آورد و کار رسانه‌ای کرد که رمدسیور را باید مجوز بدهید و وارد پروتکل‌های درمانی کنید؟ توضیح ندادید چطور سازمان بهداشت جهانی که مرجع پروژه ی صهیونیستی کاهش جمعیت است و مقام معظم رهبری به عنوان یک خطر بزرگ تمدنی از آن یاد کردند، سازمانی که تحت تاثیر و سیطره کارتل‌ها و کمپانی های بزرگ تولید دارو و واکسن است که یکی از آنها بنیاد گیتس است و حتی حق رای در کنار کشورهای دیگر در سازمان بهداشت جهانی گرفته است. این سازمان شد مرجع شما برای کنترل بیماری کرونا؟!

چرا به نظرات اندیشمندان داخلی توجه نکردید؟ مگر رهبری نفرمودند از آن چه که تجربه شده و اعلام شده و اندیشمندان داخلی کار کردند به این ها مجال بدهید و فرصت بدهید؟

۹۸ مورد مطالعه و کارآزمایی بالینی روی داروهای داخلی انجام شد، به چندتای این‌ها مجوز تولید دادید؟ مجوز توزیع دادید؟ هیچکدام را در پروتکل‌های درمانی نیاوردید. حتی یک قلم.

این بود تبعیت از دستورات فرماندهی کل قوا؟ فقط یک بخش را می گیرید و نُؤْمِنُ بِبَعْضٍ شدید؟

ولی راجع به WHO همه را مو به مو عمل می کنید؟ هر چه آن خسرو کند شیرین بُوَد؟!

ما با مدیریت بحران مواجه ایم یا بحران مدیریت؟

اینطور کشور را در مقابل بحران مدیریت می‌کنید؟ ما با مدیریت بحران مواجه ایم یا بحران مدیریت؟ شما در مورد عوارض واکسن باید گزارش می‌دادیدکه سامانه پایش شما چند رکورد را ثبت کرده و چه موضوعاتی بوده؟ دربسیاری از کشورها وقتی فرد  جهت تزریق واکسن مراجعه می‌کند، کاملا آگاه می‌شود و پس از تزریق فرد را پایش مستمر می‌کنند، یعنی از لحظه صفر تا کوچکترین این عوارض که برای فرد بوجود می آید ثبت می‌شود، تقاطع گیری می کنند و این‌ها را تحلیل محتوایی می‌کنند.

 شما چه کردید راجع به این موضوع؟ کمیته پیگیری عوارض واکسن چرا در دوره شما جلسه‌ای تشکیل نداده است؟ کمیته‌ای که در دولت قبلی چندین جلسه برگزار کرد. یکی از نکات مهم در بحث‌های علمی و تخصصی  بیش از ۱۰۰۰  مقاله توسط معتبرترین مجلات دارای درجه ISI در باره عوارض واکسن منتشر شده است.

 بیش از ۱۰۰۰ مقاله علمی در ژورنال های معتبری که در این حوزه فعال هستند و شناخته شده اند.

 لنست(The Lancet) – ساینس دایرکت(ScienceDirect) – نیچر(Nature) – تعدادی از این مقالات برای اندیشمندان داخلی بود، کمیته علمی شما چه توجهی به این موارد کرد؟ یا راجع به موضوعات بعدی هم که می‌خواهد پیش بیاید با همین فرمان می خواهید جلو بروید؟ امروز صحبت از واکسیناسیون راجع به  HPVمی‌کنند و عوارض آن.

با توجه به اینکه آقای وزیر پاسخ قانع کننده ای به سوالات بنده ندادند، اگر با همین روش بخواهند درمورد سایر موضوعات مشابه مثل آبله میمون، که دقیقا امروز دارند می‌گویند طبق دستورالعملهای WHO با آن مواجهه می کنیم، یا همین بیماری HPV که صحبت از واکسیناسیون اجباری می کنند، بدون مطالعه اثرات آن درحوزه ناباروری و سرطان‌زایی دختران نوجوان مان را در معرض اینها قرار می دهند، قانع نشدم!

لینک کوتاه : https://mahdiasgari133.ir/?p=5364

نوشته های مشابه

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 4در انتظار بررسی : 4انتشار یافته : 0
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.